O mně

Jmenuji se Jolana Nováková a narodila jsem se v roce 1973 v Praze. Vystudovala jsem PF UK a London School of Economics, a nejprve se řadu let zabývala ochranou lidských práv, neboť pro mě jako pro mnohé z nás bylo jednodušší hledat viníky lidského utrpení tam venku než –li uvnitř sebe. Na cestu sebepoznávání jsem nastoupila před více než 15 lety. Avšak teprve po zlomovém zážitku zhruba před 10 lety jsem začala procházet intenzivní transformací. Na této cestě zpátky k sobě, při které jsem několik let procházela temnou nocí duše, jsem poznala a vyzkoušela bezpočet technik a procesů a absolvovala řadu kurzů a seminářů nejen v ČR, ale i v zahraničí. V tomto období jsem rovněž hodně cestovala a žila v několika zemích jako je Lotyšsko, Velká Británie, Kostarika či Portugalsko. Tato dlouhá cesta mi pomohla rozvinout empatii a naučit se trpělivosti.

Nejdůležitějším uvědoměním bylo to, že vše co vidím venku je odrazem mého nitra, že mi to nikdo „zlý“ venku nedělá, že střed toho všeho je ve mně a tudíž já jediná s tím mohu něco udělat. Rozhodla jsem proto vzít zodpovědnost za svůj život a skončit jednou pro vždy s utrpením, které není nic jiného než nastavení mé mysli z minulosti a neochota přijmout život takový jako je. Pomalu se mi začala navracet důvěra v život a začala jsem vidět jeho krásu v drobnostech všedního dne a pociťovat vděčnost za vše, co jsem do té doby nebyla schopná vidět. Pochopila jsem, že vše už máme v sobě, že nikdo jiný to za nás neudělá a že nejdůležitější je být sám sebou a dělat to co nás opravdu baví a přináší nám radost. Není to o technikách, metodách, učitelích, guruech…. je to jen a jen o nás a o našem prožívání, o tom jak moc si dovolíme být šťastní a otevřít svá srdce životu.

Z technik, které mi na mé cestě nejvíce pomohly si toto vše uvědomit, bych jmenovala – konstelace traumatu, voice dialogue, terapii tmou, šamanismus, bioenergetickou meditaci třesením a metodu RUŠ. Velkou inspirací mi také byli a stále jsou např. Eckhart Tolle, Osho, Mooji, stejnou měrou mě rovněž inspirují a nacházím oporu i u svých věrných přátel. Od roku 2011 se aktivně věnuji metodě RUŠ jako průvodce sezeními i jako asistentka na oficiálních kurzech. Dalším nástrojem, který používám je deeksha čili předávání energie požehnání jednoty. V současnosti se věnuji individuálnímu poradenství a sezením, ve své práci zohledňuji nabyté zkušenosti. Jinak miluji hudbu, zpěv, hraní na kytaru, spontánní tanec, přírodu, cestování a zvířata.

1384239_753635934663439_1722707487_nPrávě hudba, hraní na kytaru a zpívání manter a posvátných písní či „jen“ písní pro radost pro mě představuje nejjednodušší cestu jak se spojit sama se sebou i s druhými, najít vnitřní mír a prožívat radost. Této cestě se věnuji čím dál aktivněji při setkání s přáteli či v léčivých kruzích – je to pro mě návrat k jednoduchosti a ke kořenům. Sebe a svůj hlas využíváme jako nejpřirozenější léčebný nástroj – jako nástroj komunikace a radosti.

Zde si můžete prohlédnout můj životopisJolana Nováková životopis